fbpx
Connect with us

Βαλένθια

Έγινες ΧΑΜΟΣ στις καθυστερήσεις – ΝΤΕΡΜΠΑΡΑ στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν!

ΤΡΟΜΕΡΟ παιχνίδι στην Ισπανία, με την Βαλένθια να… ακουμπάει την νίκη, αλλά την Σεβίλλη να έχει ως «ήρωα» τον Μπόνο!

Published

on

H Σεβίλλη φιλοξένησε την Βαλένθια για την 10η αγωνιστική στο ισπανικό Πρωτάθλημα.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν, σε ένα αρκετά επεισοδιακό παιχνίδι, το οποίο τελικά έληξε με το σκορ στο 1-1.

Έτσι, η Βαλένθια είναι 8η με 15 πόντους και η Σεβίλλη 11η με 10 βαθμούς.

Σεβίλλη: Μπόνο, Μοντιέλ, Καρμονά, Νιανζού, Ακούνια, Τόρες, Γκούντελι, Ίσκο, Τέλιες, Γκόμεζ, Μιρ

Βαλένθια: Μαμαρντασβίλι, Γκάγια, Κομέρτ, Ντιακαμπάι, Φουλκιέ, Μορίμπα, Γκουιλαμόν, Μουσάι, Λινό, Κορέια, Καβάνι

H Σεβίλλη φιλοξένησε την Βαλένθια σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, το οποίο είχε… τα πάντα! Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με το… καλημέρα, με τον Έντισον Καβάνι να δείχνει την ποιότητά του και να κάνει το 0-1 από το 6ο λεπτό.

Όλα έδειχναν πως αυτό θα είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, όμως ο Έρικ Λαμέλα ισοφάρισε για την ομάδα του Σαμπαόλι στο 86′, και έπειτα έγινε… χαμός στις καθυστερήσεις.

Στο 90+8′, o Koρέια κέρδισε πέναλτι και ο Γκόμεζ αποβλήθηκε, όμως με την παρέμβαση του VAR τελικά πήρε κίτρινη, και ο Σάλας άφησε την ομάδα του με 10, για το πέναλτι, ενώ ήταν και ο τελευταίος αμυντικός.

Ο Γκάγια ανέλαβε την εκτέλεση, όμως είδε τον Μπόνο να κάνει μία τεράστια επέμβαση, και να «χαρίζει» τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.