Παπασταθόπουλος: Μοιραίος για την Μπέτις με αυτογκόλ… καταδίκη! (vid)

Σε μια ανύποπτη φάση ο Σωκράτης έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του. Δείτε την άτυχη στιγμή του Έλληνα στόπερ.

Published

on

Η Μπέτις αναζητούσε μια νίκη που θα την έφερνε ακόμα πιο κοντά στην είσοδο στο Europa League, αλλά η Βιγιαρεάλ πραγματοποίησε μια εντυπωσιακή ανατροπή, επικρατώντας με 3-2 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» για την 28η αγωνιστική της La Liga και αφήνοντας πίσω της την πρόσφατη ευρωπαϊκή ήττα από τη Μαρσέιγ.

Οι «βερδιμπλάνκος» κυριάρχησαν σε ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος, ανοίγοντας το σκορ με τον Γκίντο Ροντρίγκες. Παρ’ όλα αυτά, αντιμετώπισαν μια επιθετικά δυνατή αντίπαλο. Ο Άλεξ Μπαένα ισοφάρισε στο 40′, αλλά η ένταση στο γήπεδο δεν έλειψε, καθώς η Βιγιαρεάλ πέτυχε το δεύτερο γκολ με τον Γουίλιαν Ζοζέ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ελπίδες για την Μπέτις, αλλά ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αποδείχθηκε μοιραίος και σημείωσε αυτογκόλ για τους Ανδαλουσιανούς, αλλάζοντας την ροή του αγώνα για το τελικό 2-3 υπέρ της Βιγιαρεάλ.

Δείτε εδώ το αυτογκόλ του Σωκράτη (σ.σ. στο 1:19 του βίντεο).

Μεταγραφές22 ώρες ago

Μπάρκας: Ο άνθρωπος που έχει κάνει το «κονέ» για τη μεταγραφή του στη Σεβίλλη!

Superlig23 ώρες ago

Πέλκας: Στην Τουρκία τον στέλνουν… Ελλάδα! – Τα δεδομένα της επιστροφής

Γουέστ Χαμ23 ώρες ago

Μαυροπάνος: Μεγάλη αλλαγή για τον Έλληνα στόπερ στο Λονδίνο!

Super League23 ώρες ago

«Βόμβα» από Τουμέρ Μετίν: «Ο Ικάρντι θα παίζει του χρόνου στην Ελλάδα!» (vid)

Διεθνή1 ημέρα ago

Εμμανουηλίδης: Πέτυχε εκπληκτικό γκολ… μισή παραμονή στη Δανία! (vid)

«Άρρωστη» ΓΚΟΛΑΡΑ του Κούτρη στην Πολωνία! (vid)

Λάτσιο2 ημέρες ago

Μανδάς: Αυτό είναι το νέο σούπερ συμβόλαιο που του προτείνει η Λάτσιο!

Serie A2 ημέρες ago

Ο Έλληνας της Κάλιαρι επιστρέφει στη Serie A για τη μεγάλη ευκαιρία του!

Γκενκ2 ημέρες ago

Η στιγμή της ζωής του: Ντεμπούτο για Καρέτσα στην πρώτη ομάδα της Γκενκ! (pics+vid)

Superlig2 ημέρες ago

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟΣ Πέλκας, έβαλε το γκολ της χρονιάς από τα 30 μέτρα στην Τουρκία! (vid)

La Liga2 ημέρες ago

Λυτρωτής Δουβίκας, χάρισε με ΓΚΟΛΑΡΑ νίκη… Ευρώπης στη Θέλτα! (vid)

Άλκμααρ3 ημέρες ago

«Υπέγραψε»… χρυσό τρίποντο με νέο γκολ ο Παυλίδης! (vid)

Διεθνή5 ημέρες ago

Βρείτε του κάποιον να τον σταματήσει: Νέο «παστέλι» του γκολεαντόρ Κουλούρη! (vid)