fbpx
Connect with us

Copa America

Copa America: Νίκη στο 100′ για την Βραζιλία – «Σώθηκε» σε 4′ το Περού! (vids)

Η Βραζιλία κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς, με το γκολ του Κασεμίρο στο 90+10′, ενώ το Περού έσωσε όλον τον αγώνα σε 4 λεπτά.

Published

on

Η Βραζιλία αντιμετώπισε την Κολομβία και κατάφερε να πάρει την νίκη, φτάνοντας τους 9 βαθμούς, ενώ η Κολομβία παρέμεινε στους 4, όντας δεύτερη εξαιτίας της διαφοράς των γκολ.

Το σκορ άνοιξε από πολύ νωρίς ο Λουίς Ντίαζ, μετά από ασίστ του Κουαδράδο, κάνοντας ένα εκπληκτικό ψαλιδάκι που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γουέβερτον, δίνοντας με το… καλημέρα το προβάδισμα στην Κολομβία.

Την μεγαλύτερη ευκαιρία την έχασε για την Βραζιλία ο Νεϊμάρ, όταν δεν άφησε την μπάλα στον συμπαίκτη του αλλά σούταρε ο ίδιος από πλάγια θέση, σημαδεύοντας το δοκάρι, στο 65′.

Δεκατρία λεπτά αργότερα, στο 78′, ο Φιρμίνιο κατάφερε να ισοφαρίσει για την Βραζιλία, σε μία φάση που οι Κολομβιανοί θεωρούν πως το παιχνίδι θα έπρεπε να είχε σταματήσει καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή, με τον ρέφερι να δίνει πλεονέκτημα και να αφήνει τον αγώνα να συνεχιστεί.

Η Βραζιλία τελικά κατάφερε να πάρει την νίκη, καθώς ο Κασεμίρο στο 90+10′, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κολομβίας, χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του.

Το Εκουαδόρ αντιμετώπισε το Περού, ήταν καλύτερο αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη, καθώς ισοφαρίστηκε μέσα σε 4′.

Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Τάπια στο 23′, δίνοντας προβάδισμα στο Εκουαδόρ. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Πρεσιάντο κατάφερε να δώσει προβάδισμα 2 γκολ στο Εκουαδόρ.

Το Περού κατάφερε να μειώσει με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς στο 49′ ο Λαπαντούλα έκανε το 2-1.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, το Περού έφερε το ματς στα ίσα, με τον Καρίλο, μετά από ασίστ του Λαπαντούλα να κάνει το 2-2.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.