Σιώπης: «Πιστεύαμε στην νίκη – Σύντομα θα βρεθούμε σε μεγάλη διοργάνωση»! (vid)

Ο Μανώλης Σιώπης μίλησε για το κλίμα που επικρατεί στην Εθνική και την νοοτροπία των παικτών.

Published

on

Η Ελλάδα δε τα κατάφερε απέναντι στην Σουηδία και πλέον θέλει ένα… θαύμα για να έχει ελπίδες για την πρόκριση.

Μετά τον αγώνα με την Σουηδία, ο Σιώπης σχολίασε το πνεύμα που επικρατεί στην ομάδα, τονίζοντας πως αυτό ξεκινάει από το σταφ.

Ακόμη, έστειλε μήνυμα αισιοδοξίας, λέγοντας πως σε λίγο η Ελλάδα θα βρεθεί σε μεγάλη διοργάνωση.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Πιστεύαμε στη νίκη πριν από το ματς, ήμασταν όλοι σε εκπληκτική κατάσταση. Το δείξαμε στο πρώτο ημίχρονο, δεν επηρεαστήκαμε από το γεμάτο γήπεδο, ήμασταν πιστοί στο πλάνο του προπονητή.

Είναι καθοριστική η φάση του πέναλτι. Όταν δέχεσαι γκολ στις αρχές του ημιχρόνου βαραίνουν τα πόδια. Μετά το 2-0 το ματς τελείωσε. Με την Εθνική κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις. Η ομάδα δείχνει ότι κάτι καλό πάει να χτίσει κι αυτό αρχίζει από το σταφ. Δεν έχω νιώσει έτσι ξανά στην Εθνική, είμαστε εκεί ο ένας για τον άλλον. Αν συνεχίσουμε έτσι, σύντομα θα βρεθούμε σε μεγάλη διοργάνωση. Πάμε για νίκες στα δύο τελευταία ματς. Σε όλα τα παιχνίδια πήγαμε για νίκες, άσχετα αν ήρθαν ή όχι».