fbpx
Connect with us

Παναθηναϊκός

Λαμία – ΠΑΟ: «Τιτάνες» Ιωαννίδης και Μπακασέτας, 3 γκολ σε 7 λεπτά! (vid)

Φώτης Ιωαννίδης και Τάσος Μπακασέτας συνδυάστηκαν για 3 γκολ μέσα σε 7 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας το 0-5 κόντρα στην Λαμία!

Published

on

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πάρα πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Λαμία, καταφέρνοντας να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην εύκολη επικράτησή του.

Η αρχή έγινε στο 54′, όταν ο Μπακασέτας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και κάνοντας το 0-3 για τους «πράσινους».

Στο 57′, ο «Μπάκα» ήταν ο τελικός αποδέκτης μετά από ωραία ενέργεια του Βέρμπιτς και προσπάθεια του Λημνιού, με τον αρχηγό της Εθνικής να πλασάρει στην γωνία και να πανηγυρίζει έξαλλα για το 0-4.

Λίγο μετά, στο 61′, ο Μπακασέτας έγινε δημιουργός και ο Ιωαννίδης παρέλαβε την μπάλα και με φοβερή ενέργεια και άψογο τελείωμα «έγραψε» το 0-5 μέσα σε αποθέωση.