fbpx
Connect with us

Λέτσε

Της… πήγαν τα πάντα – Εύκολο τρίποντο για την Ρόμα! (vids)

H Ρόμα πήρε μία εύκολη αλλά σημαντική νίκη και έτσι συνεχίζει την πολύ καλή της πορεία στην Ιταλία.

Published

on

H Ρόμα φιλοξένησε την Λέτσε για το Πρωτάθλημα και πήρα μία σημαντική νίκη.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης όλα πήγαν καλά για την Ρόμα, η οποία δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη.

Έτσι, η ομάδα του Μουρίνιο είναι 5η με 19 πόντους και η Λέτσε 16η με 7 βαθμούς.

Ρόμα: Πατρίσιο, Μαντσίνι, Σμόλινγκ, Ιμοανέζ, Ζαλέφσκι, Κριστάντε, Πελεγκρίνι, Βίνα, Ντιμπάλα, Ζανιόλο, Μπελότι

Λέτσε: Φαλκόνε, Πεζέλα, Ουμτιτί, Μπαστσιρότο, Γκέντρεϊ, Ασκίλντσεν, Χύλμαντ, Γκονζάλες, Μπάντα, Στρεφέτσα, Σέσαϊ

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Σμόλινγκ να πηδάει ψηλότερα από όλους τους αντιπάλους του και να παίρνει την κεφαλιά για το 1-0. Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα, στο 22′ ο Χύλμαντ είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες.

Η Λέτσε κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Στρεφέτσα να κάνει ένα όμορφο πλασέ από κοντινή απόσταση και να κάνει το 1-1 για την ομάδα του.

Το τελικό σκορ του αγώνα διαμόρφωσε ο Ντιμπάλα παό την άσπρη βούλα, ο οποίος μάλιστα μετά βγήκε αλλαγή από τον αγώνα, καθώς τραυματίστηκε.

Έτσι, η ομάδα του Μουρίνιο πήρε ακόμη μία νίκη, και συνεχίζει την αρκετά καλή της πορεία.