fbpx
Connect with us

Serie A

Ιστορικός διασυρμός της Μίλαν, “5άρα” από την Σασουόλο μέσα στο Σαν Σίρο! (vid)

Η Μίλαν γνώρισε μεγάλο διασυρμό από την Σασουόλο με 2-5 μέσα στο Σαν Σίρο για την 20η αγωνιστική της Serie A, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει ξανά 2η στη βαθμολογία αλλά και προβληματίζοντας με την εμφάνιση.

Published

on

Η Σασουόλο του Γιώργου Κυριακόπουλου ήρθε στο Σαν Σίρο και έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Μίλαν την οποία και ισοπέδωσε με 5-2 για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Ταταρουσάνου, Καλάμπρια, Καλουλού, Γκάμπια, Ερναντέζ, Κρούνιτς (71′ Πόμπεγκα), Τονάλι, Σαλεμάκερς (70′ Μεσίας), Ντε Κετελάρ (46′ Λεάο), Ρέμπιτς (71′ Οριγκί), Ζιρού

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το ματς για τους γηπεδούχους οι οποίοι είδαν τους αντιπάλους τους να βρίσκουν τρία γκολ μέσα σε έντεκα λεπτά (19′, 22′, 30′) και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προσωρινά στο 24′, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-3.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν το ίδιο δυνατά και στο 47′ σκόραραν και πάλι για το 1-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 79′, το 1-5 έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη Σασουόλο και το μόνο που κατάφεραν οι Ροσονέρι ήταν να περιορίσουν τη ζημιά μειώνοντας για το τελικό 2-5 στο 81′.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

• Μπολόνια – Σπέτσια 2-0 (37′ Πος, 77′ Ορσολίνι)
  • Λέτσε – Σαλερνιτάνα 1-2 (23′ Στρεφέζα / 5′ Ντια, 20′ Φιλένα)
  • Έμπολι -Τορίνο 2-2 (37′ Λουπέρτο, 69′ Μαρίν / 82′ Ρίτσι, 85′ Σανάμπρια)
  • Κρεμονέζε – Ίντερ 1-2 (11′ Οκερέκε / 21′, 65′ Μαρτίνες)
  • Αταλάντα – Σαμπντόρια 2-0 (42′ Μάλε, 57′ Λούκμαν)
  • Μίλαν – Σασουόλο 2-5 (24′ Ζιρού, 81′ Ορίγκι / 19′ Ντεφλέρ, 22′ Φρατέζι, 30′ Μπεράρντι, 47′ ΠΕΝ. Λοριέντ, 79′ Ενρίκε)
  • 29/01 16:00 Γιουβέντους – Μόντσα
  • 29/01 19:00 Λάτσιο – Φιορεντίνα
  • 29/01 21:45 Νάπολι – Ρόμα
  • 30/01 21:45 Ουντινέζε – Βερόνα