«Αυτοκαταστροφική» Μίλαν έμπλεξε και τώρα… «τρέχει»!

Η Μίλαν «στραβοπάτησε» απέναντι στην Σαλερνιτάνα και πλέον «τρέχει» για την τετράδα.

Published

on

Η Μίλαν… τα έκανε πάλι «θάλασσα» στο πρωτάθλημα! Η ομάδα του Πιόλι δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σαλερνιτάνα, μένοντας στο 1-1 σε ένα ματς πραγματικά… καρμπόν με όσα έχει «γκελάρει» φέτος!

Οι «ροσονέρι» δεν κατάφεραν να κάνουν αποφασιστικό βήμα διασφάλισης της τετράδας, «τρέχουν» και πλέον μέσα σε όλη την τρέλα της Ευρώπης φέτος, έχουν να αντιμετωπίσουν την «εγχώρια» κρίση.

Από την άλλη «οι Ιππόκαμποι» έχουν βρει τον τρόπο και φαίνεται πως και του χρόνου θα βρίσκονται στην κορυφαία κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Μίλαν (Πιόλι): Μενιάν, Καλουλού, Τιό, Τομόρι, Σαλεμάκερς (77’Φλορέντσι), Μπενασέρ (85’Τονάλι), Κρούνιτς, Ερναντές, Ντίαθ (63’Ντε Κέτελαρε), Λεάο (63’Οριγκί), Ζιρού (63’Ιμπραΐμοβιτς)

Σαλερνιτάνα (Σόουζα): Οτσόα, Πιρόλα (67’Λοβάτο), Ντανίλιουτς, Γκιόμπερ, Μπράνταριτς, Κουλιμπαλί, Καντρέβα (67’Μπονατσόλι) Μπόχινεν (83’Κρινγκόι), Ματζόκι (83΄Σαμπιά), Κάστανος (55’Πιότεκ), Ντιά

Το πρώτο ημίχρονο είχε ξεκάθαρα… τόνους γηπεδούχων. Η Μίλαν έπαιξε μπάλα, προσπάθησε παρά την κούραση της να βρει κενά και να δημιουργήσει ευκαιρίες. Στο φινάλε του ημιχρόνου ήρθε το γκολ με κεφαλιά του Ολιβιέ Ζιρού, ο οποίος νίκησε τον πολύπειρο Οτσόα για το 1-0.

Η επανάληψη βέβαια ήταν διαφορετική. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρους, πήραν βήματα στο γήπεδο και άρχισαν να απειλούν. Στο 61ο λεπτό ο Μπουλαγέ Ντιά έφερε το ματς στα ίσια προκαλώντας… παγωμάρα στο Σαν Σίρο.

Μπορεί ο Πιόλι να έριξε στο γήπεδο τον Zλάταν αλλά το σκηνικό δεν άλλαξε. Η Μίλαν δεν παρουσίασε ιδιαίτερες στιγμές και μέχρι το σφύριγμα της λήξης ήταν μέτρια. Το τελικό 1-1 μάλλον δικαιολογεί απόλυτα την εικόνα των δύο ομάδων.

Εθνική Ελλάδος Ανδρών - Ποδόσφαιρο2 ημέρες ago

Εθνική Ελλάδας: Η «χρυσή» 5άδα με τη μεγαλύτερη χρηματιστηριακή αξία!

Άλκμααρ4 ημέρες ago

Serie A καλεί Παυλίδη – Ο Έλληνας διεθνής με τον οποίο μπορεί να γίνει συμπαίκτης!

Μεταγραφές6 ημέρες ago

Κουλιεράκης: «Βασιλικό» το νέο συμβόλαιο – «Τρέλα» στην Ιταλία για την περίπτωσή του!

Άγιαξ2 ημέρες ago

Άκπομ: Προτείνεται στην Ελλάδα ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ!

Serie A6 ημέρες ago

Ασταμάτητος ο Έλληνας της Primavera, ανέβηκε κι άλλο στον πίνακα των σκόρερ!

Μεταγραφές3 ημέρες ago

Οδυσσέας Βλαχοδήμος: Φτάνει πρόταση στη Νότιγχαμ από γερμανική ομάδα!

Διεθνή5 ημέρες ago

Ουζουνίδης: Η ομάδα-φαβορί για να υπογράψει τον Έλληνα προπονητή!

Εθνική Ελλάδος Ανδρών - Ποδόσφαιρο3 ημέρες ago

Εθνική Ελλάδας: Το χρονοδιάγραμμα για την επιλογή διαδόχου του Πογιέτ!

Super League5 ημέρες ago

Γιαννούλης: Το συμβόλαιο που ψάχνει στην αγορά και οι ελληνικές «σειρήνες»!

Μεταγραφές4 ημέρες ago

Μουζακίτης: Ο 17χρονος Έλληνας «μάγος» που… τρέλανε μεγαθήριο της Serie A!

Άρσεναλ1 ημέρα ago

«Ηχηρή» αποχώρηση στην Άρσεναλ! (vid)

MLS4 ημέρες ago

Μίλαν: Υπέγραψε και ανακοινώθηκε από τη νέα ομάδα του ο Ζιρού! (pic+vid)

Premier League4 ημέρες ago

Τότεναμ: Έξαλλος Ποστέκογλου με οπαδό των Spurs που πανηγύρισε γκολ της Σίτι! (vids)