fbpx
Connect with us

Μάντσεστερ Σίτι

Πρωτοφανές: Τρεις ασίστ ο Ντε Μπρόινε – Χατ-τρικ ο Χάαλαντ σε ένα ημίχρονο! (vids)

Κέβιν Ντε Μπρόινε και Έρλινγκ Χάαλαντ έχουν στήσει… πάρτι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Λούτον.

Published

on

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενείται από την Λούτον για το FA Cup και από το πρώτο ημίχρονο φρόντισε να… απλοποιήσει το έργο της, έχοντας τους δύο κορυφαίους παίκτες της σε εκπληκτική κατάσταση.

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Έρλινγκ Χάαλαντ εκμεταλλεύτηκε το παράλληλο γύρισμα του Ντε Μπρόινε από αριστερά και με τελείωμα από κοντά δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα, «γράφοντας» το 0-1.

Στο 17′ οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν ξανά, με τον Βέλγο να βγάζει αυτή την φορά μια εξαιρετική κάθετη μπαλιά από την μεσαία γραμμή και να βγάζει τον Νορβηγό σε θέση τετ-α-τετ, με τον Κρουλ να μην έχει φυσικά καμία πιθανότητα να τον σταματήσει.

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, στο 40′ έβγαλε με νέα κάθετη τον Χάαλαντ σε τετ-α-τετ, με τον Νορβηγό να συμπληρώνει το χατ-τρικ και τον Βέλγο να έχει μοιράσει τρεις τελικές πάσες.