fbpx
Connect with us

MLS

Βρείτε κάποιον να τον σταματήσει: Γκολ και δύο ασίστ ο Γιακουμάκης στο MLS! (vids)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης οδηγεί την Ατλάντα Γιουνάιτεντ, όντας ο απόλυτος ηγέτης της ομάδας του στα play-offs του MLS!

Published

on

Ο Έλληνας επιθετικός ήταν απολαυστικός στη νίκη με το ευρύ 4-2 απέναντι στην Κολόμπους Κρου, καθώς με 1 γκολ και 2 ασίστ οδήγησε την Ατλάντα σε σπουδαία νίκη για τα play-offs του MLS!

O Γιακουμάκης άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό και αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, ο διεθνής άσος… ντύθηκε δημιουργός και «σέρβιρε» το 2-1 στον Σίλβα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 83′ ξανά ο Γιώργος έδωσε έτοιμο γκολ και στον Μοσκέρα για το 3-1, με τον Αλμάδα να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ για το 4-1 και τον Άρφτσεν, λίγο μετά, να μειώνει στο τελικό 4-2.