Τραγικά λάθη η άμυνα και 2-0 η Σουηδία! (vids)

Δείτε τον τρόπο με τον οποίο η Σουηδία προηγήθηκε με 2 γκολ.

Published

on

Η Ελλάδα αντιμετωπίζει την Σουηδία σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ελλάδα θα μπορούσε να είχε προηγηθεί, όμως είδε το γκολ του Μασούρα να ακυρώνεται ως οφσάιντ, και την μπάλα να σταματάει δύο φορές στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάδα δεν ήταν τόσο απειλητική, με τον ρυθμό να έχει πέσει κάπως, και η Σουηδία από το πουθενά μπόρεσε να ανοίξει το σκορ.

Ο Ίσακ είχε την μπάλα στην ελληνική περιοχή, και ο Μαυροπάνος έκανε ένα τελείως λάθος και αχρείαστο μαρκάρισμα, δίνοντας ένα πέναλτι στην Σουηδία, με τον Φόρσμπεργκ να μην αστοχεί.

Λίγα λεπτά μετά, από ένα βολέ του τερματοφύλακα της Σουηδίας, η ελληνική άμυνα αδράνησε, όλοι άφησαν την μπάλα και ο Ίσακ πέρασε τον Βλαχοδήμο για το 2-0.