fbpx
Connect with us

Champions League

Γλίτωσε στο τέλος η Σεβίλλη – Κορυφή για Σάλτσμπουργκ (vids)

Η Σεβίλλη ισοφάρισε στο τέλος τη Βόλφσμπουργκ για τη 2η αγωνιστική του Champions League, ενώ η Σάλτσμπουργκ επικράτησε της Λιλ και «πάτησε» κορυφή.

Published

on

Η Σεβίλλη ισοφάρισε στο τέλος (1-1) τη Βόλφσμπουργκ για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League και αμφότερες έχουν δύο βαθμούς.

Η Σεβίλλη απείλησε πρώτη με τον Χορδάν στο 3′, με τη Βόλφσμπουργκ να απαντάει στις ευκαιρίες στο 21′ με τον Στέφεν.

Ο Σούσο έχασε δύο ευκαιρίες (35′, 45′) για να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προνάδισμα με τον Στέφεν να σημειώνει το 1-0 στο 49′, αλλά η Σεβίλλη ισοφάρισε με πέναλτι του Ράκιτιτς στο 86′, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Μόνη πρώτη η Σάλτσμπουργκ

Η Σάλτσμπουργκ επικράτησε με 2-1 της Λιλ και βρίσκεται μόνη στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυναμικά, έχασαν ευκαιρία με τον Αντεγιέμι στο 26′, ο οποίος όμως λίγο αργότερα κατάφερε να σκοράρει.

Ο Μπότμαν ανέτρεψε τον παίκτη της Σάλτσμπουργκ μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι και ο Αντεγιέμι έκανε το 1-0 στο 35′. Η Σάλτσμπουργκ είχε την ευκαιρία να βάλει κι άλλα γκολ στο πρώτο μέρος, αλλά οι προσπάθειες των Γόμπερ και Κρίστενσεν στο 41′ δεν βρήκαν στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντεγιέμι βρήκε ξανά δίχτυα, κάνοντας το 2-0 ξανά με πέναλτι στο 53′, με τη Λιλ να μειώνει σε 2-1 με τον Γκιλμάζ στο 62′.