Συνεχίζεται η… «αρρώστια» της Μπάγερν: «Σφαλιάρα» και από την Μάιντς!

Η Μπάγερν συνεχίζει να απογοητεύει αφού έχασε και από την Μάιντς.

Published

on

Η Μπάγερν Μονάχου συνεχίζει τις χαμηλές πτήσεις αφού μετά τον αποκλεισμό στο Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι ηττήθηκε στο πρωτάθλημα από την Μάιντς με 3-1 και δείχνει εικόνα διάλυσης σε όλο το μεγαλείο.

Οι παίκτες του Τούχελ εμφανίστηκαν ανέτοιμοι και χωρίς την απαραίτητη συγκέντρωση με σκοπό να δεχθούν από την Μάιντς μία ήττα που ενδεχομένως να τους κοστίσει αρκετά. Ο Σαντιό Μανέ άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι «Βαυαροί» είδαν μία καταιγίδα να τους χτυπάει.

Αρχικά ισοφαρίστηκαν με τον Αζοργκ στο 64′, ο Μπαρέιρο έκανε το 2-1 στο 75′ και ο ίδιος «σφράγισε» την νίκη της ομάδας του λίγο αργότερα. Η Ντόρτμουντ έχει χρυσή ευκαιρία άμα νικήσει να προσπεράσει στην βαθμολογία.