H Mπάγερν Μονάχου αποχαιρέτησε με… τριάρα την Μπαρτσελόνα από το Champions League.

Published

on

Η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε την Μπάγερν Μονάχου για την 5η αγωνιστική του Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μία άνετη νίκη με 0-3 και έτσι οι «Μπλαουγκράνα» γνώρισαν ακόμη μία μεγάλη ήταν από την γερμανική ομάδα.

Η Μπάγερν είναι 1η με 15 βαθμούς και η Μπαρτσελόνα 3η με 4 πόντους.

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Μπάλντε, Αλόνσο, Κουντέ, Μπεγερίν, Ντε Γιονγκ, Μπουσκέτς, Κεσιέ, Πέδρι, Ντεμπελέ, Λεβαντόφσκι

Μπάγερν Μονάχου: Ούτριχ, Μαζραουί, Ουπαμεκανό, Ντε Λιχτ, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτζκα, Γκνάμπρι, Μουσιάλα, Μανέ, Τσούπο-Μοτίνγκ

Η Μπαρτσελόνα είχε αποκλειστεί από την διοργάνωση πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι, και αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο.

Η Μπάγερν ήταν καλύτερη από το πρώτο λεπτό και δεν άργησε να προηγηθεί, καθώς ο Μανέ νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 0-1 στο 10ο λεπτό.

Στο 31′ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον ΤσούποΜοτίνγκ με ένα όμορφο, συρτό σουτ να κάνει το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα, και τελικά η Μπάγερν πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Παβάρ να διαμορφώνει το τελικό 0-3 στο 95′.