fbpx
Connect with us

Γιουβέντους

«Βροχή» από γκολ σε ΜΑΤΣΑΡΑ στην Πορτογαλία – Στο Europa League η Γιουβέντους! (vids)

H Μπενφίκα πήρε την νίκη σε ένα απίστευτο παιχνίδι απέναντι στην Γιουβέντους, και την άφησε εκτός της συνέχειας της διοργάνωσης!

Published

on

Η Μπενφίκα φιλοξένησε την Γιουβέντους σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι.

Μετά από… καταιγισμό γκολ, οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη, και απέκλεισαν από την διοργάνωση την Γιουβέντους.

Έτσι, η Μπενφίκα είναι 2η με 11 πόντους και η Γιουβέντους 3η με 3 βαθμούς.

Μπενφίκα: Βλαχοδήμος, Γκριμάλντο, Οταμέντι, Σίλβα, Μπα, Φερνάντες, Λουίς, Αούρσνες, Σίλβα, Μάριο, Ράμος

Γιουβέντους: Σέζνι, Γκάτι, Μπονούτσι, Ντανίλο, Κουαδράδο, ΜακΚένι, Λοκατέλι, Ραμπιότ, Κόστιτς, Βλάχοβιτς, Κεν

Η Μπενφίκα φιλοξένησε την «Γηραιά Κυρία», με την Γιουβέντους να ήθελε μόνο την νίκη για να ελπίζει στην συνέχεια στο Champions League.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 17ο λεπτό, με τον Σίλβα να νικάει τον Σέζνι με το κεφάλι και να ανοίγει το σκορ.

Η ομάδα του Αλέγκρι κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά μετά, με τον Βλάχοβιτς, αλλά η Μπενφίκα πήρε ξανά το προβάδισμα με το πέναλτι του Ζοάο στο 28′.

Μάλιστα, ο Ράφα Σίλβα διαμόρφωσε το 3-1 του ημιχρόνου με ένα υπέροχο τακουνάκι και… κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, ο Ράφα Σίλβα σκόραρε ξανά για το 4-1 στο 50′ και όλα έδειχναν πως είχαν τελειώσει. Όμως, τα γκολ των Μίλικ και ΜακΚένι στο 77′ και στο 79ο λεπτό έβαλαν ξανά την Γιουβέντους στον αγώνα.

Η ομάδα του Αλέγκρι πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και έτσι γνώρισε την ήττα.